Kółko origami

W naszej szkole bardzo prężnie działa Kółko origami-ZŁÓŻ I JUŻ. Jest to nieformalna grupa pasjonatów, którzy w wolnych chwilach składają papierowe modele origami. Nasi origamiści aktywnie włączają się w życie szkoły między innymi poprzez:

• przygotowanie dekoracji na potrzeby szkolnych uroczystości i z okazji świąt, papierowych upominków dla uczniów i nauczycieli, świątecznych kartek w ramach szkolnej walentynkowej poczty,
  • złożenie żółtych żonkili w ramach akcji „Żonkilowe pola nadziei”, ZOO-origami dla przedszkolaków czy żurawi dla maturzystów, mających przynieść im szczęście na egzaminie maturalnym (i przynoszą! 😊),
  • przygotowanie origami w kształcie serca dla zwiedzających mury naszej szkoły podczas tzw. Drzwi Otwartych,
  • udekorowanie szkolnej choinki gwiazdkami. Projekt ten, do którego włączyła się niemal cała społeczność III LO, miał charakter ekologiczny, ponieważ papierowe ozdoby wykonane były z zadrukowanych i już niepotrzebnych kartek.

Dlaczego warto przyłączyć się do naszego kółka origami?  Bo origami to joga dla mózgu. W trakcie składania papierowych modeli odczuwamy relaks, radość z tworzenia, rozwijamy wyobraźnię przestrzenną, logiczne myślenie, ćwiczymy pamięć, zdolności manualne, kreatywność, poczucie estetyki. I, co najważniejsze, wszystko to nam sprawia wielką frajdę 😊.

Pamiętajmy również, że składanie modeli origami rozwija umiejętność postępowania według  skomplikowanych  instrukcji. A taka zdolność  jest niezwykle ważna w świecie rządzonym przez algorytmy.

Opiekunem Koła origami i koordynatorką wszelkich jego działań jest pani Iwona Wendt.