matura tuż-tuż...

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2017/2018:   "KOCHAĆ  I  WYMAGAĆ"

List do absolwentów od Pani Dyrektor

Szanowny Absolwencie III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim,

Zwracam się do Pana z uprzejmą prośbą o wsparcie utalentowanych uczniów z naszej szkoły.
III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim, którego jest Pan absolwentem już od czterech lat bierze udział w ogólnopolskim programie Stypendia św. Mikołaja, poprzez który mamy możliwość przekazywania stypendiów naszym zdolnym uczniom pochodzącym z niezamożnych rodzin. Dzięki dofinansowaniu, ci młodzi ludzie otrzymują szansę rozwijania swoich zainteresowań i umiejętności.

Dotychczas, dzięki ofiarności absolwentów naszej szkoły udało się zebrać 2.785,- zł. co pozwoliło na przyznanie 7 stypendiów i 2 jednorazowych pomocy finansowych oraz zbudowanie solidarnej więzi między uczniami i absolwentami naszej szkoły.

Organizatorem programu Stypendia św. Mikołaja i właścicielem naszego stypendialnego subkonta jest Fundacja Świętego Mikołaja. Dzięki temu mają Państwo możliwość odliczenia przekazanej nam darowizny na rzecz stypendiów od podatku (Fundacja jest organizacją pożytku publicznego). Ważną informacją jest też fakt, że 100% przekazanych przez Państwa środków zostanie przeznaczonych na stypendia, gdyż fundacja nie pobiera żadnych prowizji od wpłat.

Zachęcam Państwa również do wsparcia naszych uczniów, poprzez przekazanie 1% w rocznym zeznaniu podatkowym – Fundacja Świętego Mikołaja: nr KRS 0000126602. W celu szczegółowym należy koniecznie wpisać nazwę naszej szkoły – III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim.

Zapraszam do odwiedzenia strony programu www.stypendia.mikolaj.org.pl gdzie znajduje się profil naszego Liceum.

Łączę wyrazy szacunku,
Maria Tomalak - dyrektor III LO