Bezpiecznych wakacji! :-)

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2017/2018:   "KOCHAĆ  I  WYMAGAĆ"

Biblioteka

Aktualności

Drodzy Rodzice !

 

                  Jest mi bardzo miło poinformować, że zbiory biblioteki szkolnej III Liceum Ogólnokształcącego wzbogaciły się o książki zakupione ze środków pozyskanych z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Ministerstwa Edukacji Narodowej.

                 Głównym celem Programu jest zainteresowanie młodych ludzi książką i czytelnictwem. Na realizację tego zadania otrzymaliśmy 15 tysięcy złoty.   

                   Nie ulega wątpliwości, jak ważne jest czytanie książek i jakich przyjemności może dostarczać każdemu człowiekowi. Rozwój wiedzy oraz zmiany na rynku pracy następują coraz szybciej. Ludzie, którzy nie czytają, nie nadążają za tymi zmianami i są zagrożeni, zepchnięci na margines współczesnego życia.

                Codzienne czytanie chroni przed wieloma niepożądanymi wpływami współczesnego świata. Jeżeli od najmłodszych lat uda nam się zaszczepić naszym dzieciom nawyk czytania, będzie to on procentował w ich dorosłym życiu. To dom rodzinny jest miejscem pierwszego kontaktu dziecka z książką. Czytając dziecku książki, stymulujemy jego rozwój umysłowy, rozwijamy jego wrażliwość i wyobraźnię. Dzięki czytaniu w mózgu dziecka powstają miliony połączeń neuronowych, które mają wpływ na jego twórcze myślenie. Rodzinne czytanie rozwija również emocjonalnie dziecko, otwiera drogę do trudnych rozmów, pomaga w wychowaniu.

               To codzienne czytanie rozwija język, pamięć i wyobraźnię, zapobiega uzależnieniu od telewizji i komputera, uczy wartości moralnych oraz wzmacnia poczucie własnej wartości.

               Szanowni Państwo, pamiętajmy - nie rodzimy się z potrzebą czytania, tę potrzebę nabywamy z biegiem lat. Nawyk kontaktu z książką jest pewnego rodzaju posagiem intelektualnym, który decyduje nie tylko o wiedzy dziecka, ale również o jego cechach charakteru, preferowanych wartościach i przyjmowanych postawach.

              O tym musimy pamiętać zarówno my, nauczyciele, jak i Państwo - Rodzice.

 

                                                                                   Danuta Marcinkowska                                                               

                                                                                    Nauczyciel bibliotekarz

 

W środę 28 lutego 2018r. w naszej bibliotece zostały wręczone nagrody uczniom, którzy wzięli udział w szkolnych konkursach: Na najlepszą recenzję książki oraz fotograficznym „Czy tu, czy tam, czytam”. 

W konkursie na najlepszą recenzję książki nagrodzono:
-Julię Mamot z klasy Ie za recenzję  książki: Matthew Quick  „Wybacz mi, Leonardzie”,
-Patryk Włosik z IIf. za recenzję książki Timothy Ferris  „4-godzinny tydzień pracy”.

Za najlepszą pracę w konkursie fotograficznym nagrodzono Zofię Wojtkowską z klasy IIa. 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursach.

 

Nowości zakupione z funduszy pozyskanych w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wśród nich znajduje się wiele książek zaproponowanych przez uczniów oraz nauczycieli. Do odwiedzin i wypożyczania zapraszamy nie tylko zapalonych czytelników, którzy z utęsknieniem czekali na nowe pozycje. Na pewno każdy znajdzie tu coś dla siebie. A już niedługo wzbogacimy się o kolejne książki!

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie