Bezpiecznych wakacji! :-)

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2017/2018:   "KOCHAĆ  I  WYMAGAĆ"

Biblioteka

Informacje ogólne

 „Są  książki, które się czyta. Są książki, które się pochłania. Są książki, które pochłaniają czytającego.” M. Pruszkowska


Chcąc, by słowa Marii Pruszkowskiej się spełniły, zapraszamy w progi szkolnej biblioteki. Krótko co możecie u nas znaleźć. Bibliotekę szkolną wraz z Multimedialnym Centrum Informacji  znajdziesz, udając się na II piętro do sali nr 51. Księgozbiór biblioteki liczy około 18 tysięcy woluminów. Dużą część stanowią lektury obowiązkowe i uzupełniające w większości z Wydawnictwa „GREG”. Bogato  prezentują się działy: historii, psychologii, geografii, biologii, biografii. Dla tych, których książki pochłaniają, dział literatury pięknej udostępnia sporo nowości wydawniczych znanych i lubianych autorów polskich oraz obcych. Ciekawi świata w dziale turystyczno-krajoznawczy znajdą szeroką ofertę przewodników turystycznych oraz albumy prezentujące nieznane a interesujące zakątki Polski i Świata. Corocznie organizowane są także konkursy biblioteczne: Na najlepsza recenzję książki oraz fotograficzny "Czy tu, czytam, czytam".

 W naszej bibliotece znajdziecie czasopisma takie, jak „Cogito”, „Perspektywy”, „Psychologia w Szkole”, „National Geographic”, „Świat Nauki”, „Wiedza i Życie”, itp., które można wypożyczyć do domu.
W Czytelni można korzystać z bogatego księgozbioru podręcznego. W Multimedialnym Centrum Informacji  młodzież ma do dyspozycji komputer wraz z drukarką.
Biblioteka szkolna jest w pełni skomputeryzowana. Program komputerowy, który jest zainstalowany w bibliotece umożliwia na kartę czytelnika oprócz danych osobowych wkleić jego zdjęcie.

 Zapraszamy na strony internetowe:

 

Czas pracy biblioteki:

poniedziałek 8⁰⁰ -14⁰⁰

wtorek 8⁰⁰ -14⁰⁰

środa 8⁰⁰ -14⁰⁰

czwartek 8⁰⁰- 14⁰⁰

piątek 8⁰⁰ -14⁰⁰

 

ZAPRASZAM

 

Danuta Marcinkowska, bibliotekarka

 

 

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie