Do zobaczenia we wrześniu! :)

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

Biblioteka

Informacje ogólne

 „Są  książki, które się czyta. Są książki, które się pochłania. Są książki, które pochłaniają czytającego.” M. Pruszkowska


Chcąc, by słowa Marii Pruszkowskiej się spełniły, zapraszamy w progi szkolnej biblioteki. Krótko co możecie u nas znaleźć. Bibliotekę szkolną wraz z Multimedialnym Centrum Informacji  znajdziesz, udając się na II piętro do sali nr 51. Księgozbiór biblioteki liczy około 18 tysięcy woluminów. Dużą część stanowią lektury obowiązkowe i uzupełniające w większości z Wydawnictwa „GREG”. Bogato  prezentują się działy: historii, psychologii, geografii, biologii, biografii. Dla tych, których książki pochłaniają, dział literatury pięknej udostępnia sporo nowości wydawniczych znanych i lubianych autorów polskich oraz obcych. Ciekawi świata w dziale turystyczno-krajoznawczy znajdą szeroką ofertę przewodników turystycznych oraz albumy prezentujące nieznane a interesujące zakątki Polski i Świata. Corocznie organizowane są także konkursy biblioteczne: Na najlepsza recenzję książki oraz fotograficzny "Czy tu, czytam, czytam".

 W naszej bibliotece znajdziecie czasopisma takie, jak „Cogito”, „Perspektywy”, „Psychologia w Szkole”, „National Geographic”, „Świat Nauki”, „Wiedza i Życie”, itp., które można wypożyczyć do domu.
W Czytelni można korzystać z bogatego księgozbioru podręcznego. W Multimedialnym Centrum Informacji  młodzież ma do dyspozycji komputer wraz z drukarką.
Biblioteka szkolna jest w pełni skomputeryzowana. Program komputerowy, który jest zainstalowany w bibliotece umożliwia na kartę czytelnika oprócz danych osobowych wkleić jego zdjęcie.

 Zapraszamy na strony internetowe:

 

Czas pracy biblioteki:

poniedziałek 8⁰⁰ -14⁰⁰

wtorek 8⁰⁰ -14⁰⁰

środa 8⁰⁰ -14⁰⁰

czwartek 8⁰⁰- 14⁰⁰

piątek 8⁰⁰ -14⁰⁰

 

ZAPRASZAM

 

Danuta Marcinkowska, bibliotekarka

 

 

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie