Dzień Edukacji Narodowej w III LO

14 października, zgodnie z wieloletnią tradycją, w III LO obchodzono święto wszystkich pracowników oświaty – Dzień Edukacji Narodowej. To dzień wszystkich zaangażowanych w edukację młodego pokolenia – nie tylko nauczycieli, ale też pracowników administracji i obsługi, bez których szkoła by nie istniała. To także dzień, w którym nie odbywają się zajęcia edukacyjne, co nie znaczy jednak, że szkoła nie realizuje swoich zadań, w tym dniu głównie wychowawczych i opiekuńczych. Wtedy cała społeczność szkolna spotyka się na wspólnym świętowaniu. W naszej szkole jest to spotkanie czynnych nauczycieli, nauczycieli emerytowanych, a także wszystkich innych pracowników szkoły i uczniów. Na uroczystej akademii Dyrektor Szkoły, pani Maria Tomalak wręcza nagrody zasłużonym nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi, zaś uczniowie mają możliwość wyrazić wdzięczność, prezentując swoje sceniczne umiejętności oraz życzenia.

W tym roku obchody DEN uświetnił krótki koncert talentów. Wszyscy chętni utalentowani w różnych dziedzinach sztuki licealiści pokazali swe mocne strony – na fletach, skrzypcach, pianinie i akordeonie grali muzykę klasyczną, do specjalnie przygotowanych podkładów muzycznych dziewczyny zaprezentowały swoje umiejętności taneczne. Nie brakło też muzyki współczesnej – poezji śpiewanej, tej z pazurem prowokacji Renaty Przemyk i tej grzeczniejszej w stylu Anny Jantar czy mocnego rockowego bitu z pokazem umiejętności naszych perkusistów.

„Talenciaki” zebrane i wyreżyserowane przez panią Marię Liberę dały pokaz, w którym każdy widz mógł znaleźć coś dla siebie.