Dziennikarstwo wspiera rozwijanie zainteresowań uczniów: każdy artykuł to nowy temat, zachęta do zgłębienia konkretnego problemu, otwarcie na różne aspekty, a czasem poszerzenie posiadanej już wiedzy z danej dziedziny. Działalność w szkolnej gazecie rozwija postawę szacunku wobec pracy cudzej i własnej, a także rozwiązywania problemów w twórczy sposób, uczy organizacji własnego warsztatu pracy, odpowiedzialności za słowo, przestrzegania zasad etyki.
Artykuły zamieszczamy w zakładce Gazetka szkolna na stronie internetowej szkoły. Zapraszamy do lektury tekstów uczniowskich o bardzo różnej tematyce. Myślimy, że każdy znajdzie coś dla siebie.
Jeśli ktoś chciałby napisać i opublikować tu swój artykuł, opowiadanie, wiersz, prosimy o kontakt z opiekunem gazetki panią Sylwią Szubert w szkole lub mailowo: szubert@3liceum.pl

Zachęcamy do czytania i pisania!😃

Załączniki:

Historia jednej podróży
Krótka historia kanibalizmu
Kącik poetycki 4
Obraz mojego pokolenia w mediach społecznościowych
Kącik poetycki
Lampy do paznokci