„Ja jako człowiek szczęśliwy”

W dniach 29 września oraz 5 października czterech naszych uczniów klas drugich – Joachim Dusza (2a), Artur Beker (2e), Mikołaj Szczepaniak (2e) oraz Wiktor Woś (2e) wzięli udział w projekcie edukacyjnym pt. „Ja jako człowiek szczęśliwy”. Projekt ten podzielony został na 2 zajęcia warsztatowe: „Jak rozmawiać, aby się porozumieć” oraz „Jak budować poczucie własnej wartości”. Podczas pierwszego spotkania nasi uczniowie poznali sposoby porozumiewania się, nabyli cechy dobrego słuchacza, dowiedzieli się co to są bariery komunikacyjne i jak je przezwyciężać, poznali elementy komunikacji asertywnej jako wyraz szacunku dla własnego ja i drugiego człowieka, jak budować komunikat typu „ja”. Zajęcia z komunikacji na pewno pomogą młodym ludziom odnaleźć się w świecie informacji i relacji. To wpływa na poczucie ich szczęścia w przyszłości. Na zakończenie spotkania uczniowie zaprojektowali plakaty dotyczące budowania pozytywnego komunikatu. Podczas drugich zajęć uczestnicy wykonywali różne zadania, których celem było poznanie samego siebie, budowanie samoakceptacji oraz poczucia własnej wartości.

Organizatorem warsztatów była Szkoła Podstawowa nr 7 we współpracy ze Stowarzyszeniem „Czas dla dzieci”. Zajęcia poprowadziły: pani Małgorzata Bogaczyk oraz pani Olga Janicka.