Autumn has come...

facebook instagram HASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2021/2022: „Dbaj o swoje ciało. To jedyne miejsce, jakie masz do życia.“ Jim Rohn

REKRUTACJA 2021/2022

17 maja ruszyła rekrutacja!

17 maja ruszyła rekrutacja do szkół ponadpodstawowych.

Pod poniższym linkiem znajdują się wszelkie informacje dotyczące Naszej Szkoły. Wybierz III Liceum Ogólnokształcące!:)

Zapraszamy do Nas!

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2021/2022:

Klasa 1A. Klasa matematyczna z informatyką dla przyszłych studentów uczelni politechnicznych i ekonomicznych.

• patronat Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie,
  • udział w warsztatach i wykładach prowadzonych przez pracowników uczelni,
  • rozwijanie matematycznych pasji,
  • nauka  najbardziej przydatnego języka  - języka programowania.
  • dodatkowo - wstęp do algebry i analizy matematycznej,
  • zajęcia pozalekcyjne z informatyki i możliwość uzyskania certyfikatu CISCO,
  • możliwość rozwijania swoich pasji sportowych, artystycznych, naukowych.

Klasa 1A. Klasa matematyczna z geografią dla przyszłych studentów uczelni politechnicznych i ekonomicznych.

• patronat Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie,
  • udział w warsztatach i wykładach prowadzonych przez pracowników uczelni,
  • rozwijanie matematycznych pasji,
  • dodatkowo - wstęp do algebry i analizy matematycznej,
  • projekty edukacyjne związane z Giełdą Papierów Wartościowych, bankowością, zarządzaniem i biznesem.
  • możliwość rozwijania swoich pasji sportowych, artystycznych, naukowych.

Klasa 1B. Klasa biologiczno – chemiczna dla przyszłych studentów uniwersytetów medycznych oraz kierunków związanych ze służbą zdrowia. To klasa otwierająca perspektywę studiowania weterynarii, farmacji, dietetyki oraz fizjoterapii.

• zajęcia praktyczne w ramach laboratorium biologiczno-chemicznego,
  • terenowe warsztaty biologiczne,
  • możliwość rozwijania swoich pasji sportowych, artystycznych, naukowych.

Klasa 1C. Klasa biologiczno – chemiczna z matematyką dla przyszłych studentów uczelni medycznych i  uniwersytetów przyrodniczych. Nauka matematyki w zakresie rozszerzonym umożliwia w przyszłości podjęcie studiów na wydziałach politechnicznych związanych ze specjalnościami około medycznymi, biotechnologią, bioinformatyką, inżynierią medyczną.

• zajęcia praktyczne w ramach laboratorium biologiczno-chemicznego,
  • terenowe warsztaty biologiczne,
  • językiem wiodącym jest język angielski.
  • możliwość rozwijania swoich pasji sportowych, artystycznych, naukowych.

Klasa 1D. Klasa sportowa dla osób lubiących aktywność fizyczną. Klasa dla przyszłych studentów AWF, ratownictwa medycznego oraz kierunków związanych z ochroną zdrowia.

Atuty:

• dla chętnych dodatkowe zajęcia sportowo - rekreacyjne w sekcjach: pływacka, lekkoatletyka, piłka nożna. Możliwe otwarcie sekcji zgodnie z zainteresowaniami sportowymi uczniów.
  • możliwość rozwijania swoich pasji sportowych, artystycznych, naukowych.

Klasa 1E. Klasa lingwistyczna czterech kultur, dla pasjonatów języka polskiego, języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego oraz komunikacji społecznej. Klasa dla przyszłych studentów kierunków filologicznych, kulturoznawczych, dziennikarskich, psychologii, socjologii.

Atuty:

• nauka dwóch języków obcych w zakresie rozszerzonym: języka angielskiego oraz do wyboru: niemieckiego lub francuskiego,
  • klasa patronacka: Ósterreich Institut Polska (język niemiecki) oraz Instytutu Francuskiego (język francuski),
  • projekt wymiany międzynarodowej ze szkołą we Francji,
  • możliwość rozwijania swoich pasji sportowych, artystycznych, naukowych.

Klasa 1F. Klasa akademia sportowa dedykowana dla uczniów chcących trenować i podnosić swoje umiejętności sportowe. Klasa gdzie sport kształtuje charakter i osobowość. Klasa dla przyszłych trenerów, instruktorów personalnych oraz specjalistów w zakresie promocji zdrowego stylu życia.

Atuty:

• dodatkowe zajęcia sportowo–trenerskie:  piłka ręczna (chłopcy), koszykówka (dziewczęta),
  • innowacyjne programy sportowych zajęć pozalekcyjnych powstały we współpracy   z Klubem Piłki Ręcznej Ostrovia i Towarzystwem Sportowym Ostrovia koszykówka żeńska,
  • możliwość rozwijania swoich pasji sportowych, artystycznych, naukowych.

Przewiduje się przeprowadzenie testu sprawności ukierunkowanej dla kandydatów deklarujących uczestnictwo w sportowych zajęciach pozalekcyjnych: piłka koszykowa dla dziewcząt oraz piłka ręczna dla chłopców.