Festina lente! :)

Kandydaci

SZOK dla gimnazjalistów

Duża część gimnazjalistów z klas III nie rozumie w pełni wagi podejmowanej decyzji, a przyszła praca zawodowa jest jeszcze trudno wyobrażalna i traktowana jako coś odległego. Nic więc dziwnego, że dla znacznej grupy młodzieży konieczność wyboru szkoły ponadgimnazjalnej może wiązać się z przeżyciem określonego stresu. Największy wpływ na decyzje edukacyjne gimnazjalistów mają ich rodzice. To oni powinni być dla swojego dziecka największym wsparciem, doradcą. Nie zawsze jednak potrafią doradzić i realistycznie ocenić jego predyspozycje. Niekiedy obarczają nastolatka ciężarem decydowania i ponoszenia konsekwencji podjętych decyzji. Często też młodzi ludzie dokonują wyborów w oparciu o sugestie swoich kolegów, a one nie zawsze są trafne. Nieprzemyślany wybór to duże prawdopodobieństwo niepowodzeń szkolnych i niechęci do kontynuowania nauki, a w konsekwencji wykonywania danego zawodu.

Gimnazjalisto!

Przemyśl dobrze swoje plany. To TWOJA przyszłość!

Decydując się na wybór szkoły ponadgimnazjalnej pamiętaj, aby unikać błędów, które mogą zaważyć na Twojej przyszłości:

1. Nie wybieraj szkoły tylko, dlatego, że tam chcą się uczyć Twoi najlepsi koledzy i trudno Ci się z nimi rozstać.
2. Nie wybieraj profilu klasy tylko dlatego, że z przedmiotami, które będą tam wiodącymi, nie miałeś nigdy problemów. Zastanów się raczej, czy będą one podstawą dalszej Twojej drogi edukacyjno - zawodowej.
3. Wybierając szkołę ponadgimnazjalną realizuj własne plany i zamierzenia.
4. Nie ulegaj naciskom. To Twój wybór i tylko Ty będziesz w przyszłości ponosił jego konsekwencje.

Gimnazjalisto!

Jeżeli nie masz jeszcze sprecyzowanych planów na przyszłość, zgłoś się do Szkolnego Ośrodka Kariery w III LO w Ostrowie Wielkopolskim! Zapraszamy gimnazjalistów klas III, którzy chcą zdobyć wiedzę o sobie, wiedzę o rynku pracy, wiedzę pomocną w trafnym wyborze szkoły ponadgimnazjalnej.

NAPISZ DO DORADCY I ZADAJ PYTANIE

kontakt: niemand@3liceum.pl