Cognosce te ipsum.

Sukcesy naszych uczennic w V Powiatowym Konkursie Turystycznym

Wszystkie uczennice biorące udział w V Powiatowym Konkursie Turystycznym „Poznaj swój Powiat Ostrowski” zostały nagrodzone za projekty wycieczek po powiecie ostrowskim.

Tegoroczna edycja nawiązywała tematycznie do 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości oraz 100 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Nagrodzone prace:

1. „Śladami szlachty Powiatu Ostrowskiego” – Małgorzata Poprawska i Agnieszka Wróbel, kl. 3a.

2. „Victoria, czyli zwycięstwo Powiatu Ostrowskiego po Powstaniu Wielkopolskim” – Justyna Cieślińska i Zofia Wojtkowska, kl. 3a.

3. „Gra dydaktyczna po Powiecie Ostrowskim” – Aleksandra Jancik i Kinga Kwiatkowska, kl. 3e.

4. „Quiz o Powiecie Ostrowskim” – Zofia Bednarczyk, Aleksandra Wojtasik, Pamela Kałużna i Paulina Adamska, kl. 3e.

Rozstrzygnięcie szóstej edycji konkursu, w którym wzięło udział blisko 200 uczestników odbyło się 1 lutego 2019 r. w „n klubie – sztuka i edukacja” w Ostrowie Wielkopolskim. Konkurs Turystyczny „Poznaj swój Powiat Ostrowski” odbył się pod przewodnictwem Przewodniczącego Rady Powiatu Ostrowskiego Andrzeja Leraczyka i był wyjątkowy pod względem ilości zgłoszeń oraz atrakcyjności nadesłanych prac.

Gratulacje dla nagrodzonych uczennic za pomysł i zaangażowanie w zgłębianiu atrakcji turystycznych powiatu ostrowskiego.

Przemysław Zimniak, nauczyciel geografii