16 października - dzień papieża jana pawła ii

Witajcie w III LO! :)

25 września w auli naszej szkoły odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. To szczególne święto w naszym liceum, bowiem kolejny rocznik wkroczył w mury III LO.

W tym wyjątkowym dniu pierwszoklasistom towarzyszyli ich rodzice. Najpierw kilka ciepłych słów do zgromadzonych powiedziała pani Dyrektor Maria Tomalak. W imieniu klas II głos zabrała Amanda Maczy (kl. IIc), która ciepło powitała młodsze koleżanki i kolegów, zapewniając o wielkiej życzliwości oraz wsparciu ze strony „starszaków”. Po części oficjalnej, nad którą pieczę sprawował pan Antoni Szczurek, nastąpiła część artystyczna przygotowana przez klasę IIc pod czujnym okiem pani Karoliny Szybki-Kmiecik. Uczniowie w bardzo dowcipny i wesoły sposób, parodiując wybranych nauczycieli, odkryli zebranym arkana i świat III LO, pokazując tym samym, iż FAJNIE jest w naszej szkole ;).