Zapraszamy do III LO! :)

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

Drzwi Otwarte III LO już za nami

2 marca 2018 roku w naszym liceum zostały Drzwi Otwarte, w ramach których zaprezentowano bogatą ofertę edukacyjną na rok szkolny 2018/2019.

Szkołę odwiedziło ponad 560 uczniów, którzy zainteresowani byli wszystkimi proponowanymi profilami klas. Tego dnia dla gimnazjalistów odwiedzających mury liceum nauczyciele i uczniowie przygotowali różnorodne niespodzianki. Przyszli licealiści mieli możliwość obejrzenia doświadczeń fizycznych i chemicznych, uczestniczenia w miniwykładach i pokazach z biologii, a także wzięcia udziału w warsztatach przygotowanych przez nauczycieli języków obcych, języka polskiego, historii czy matematyki. Prezentacje swojej działalności przygotowali też nauczyciele wychowania fizycznego, opiekun wolontariatu, biblioteki szkolnej, a także szkolny doradca zawodowy. Swoje stoisko i osiągnięcia przedstawili licealiści działający w zakresie mediacji rówieśniczej. III Liceum Ogólnokształcące prowadzi kształcenie w zakresie edukacji prawnej i pożarniczej, zatem chętni mogli uzyskać informacje również na ten temat. Gimnazjaliści mieli możliwość porozmawiania o swoich planach z nauczycielami poszczególnych przedmiotów, a także ze starszymi kolegami, którzy oprowadzali ich po szkole, przekazując nie tylko ważne informacje na temat funkcjonowania placówki, ale też ciekawostki i anegdoty z życia III LO.

W roku szkolnym 2018/2019 III Liceum Ogólnokształcące planuje kształcić młodzież w następujących klasach:

Klasa matematyczna SGH –patronat Szkoły Głównej Handlowej;

Klasa biologiczno-chemiczna;

Klasa sportowa;

Klasa turystyczno-językowa;

Klasa humanistyczna z możliwością wyboru przedmiotu rozszerzonego i warsztatami dziennikarskimi.

            III LO to jest to! Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów. 

Dla niezdecydowanych proponujemy kolejne Drzwi Otwarte, które odbędą się 21 marca w godz. 8.00 - 15.00. Gimnazjalisto! Przyjdź, zobacz, zdecyduj!

 

Galeria zdjęć

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie