III LO - 65 lat tradycji!

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2019/2020:  "WSZCZEPIENI W TĘ SAMĄ GAŁĄŹ, ABY KWITNĄĆ RAZEM"

III Liceum Ogólnokształcące

1 dzień „za kratami”

 W poniedziałek, 10 czerwca br., grupa naszych uczniów wzięła udział w programie profilaktycznym "Głos zza krat" organizowanym we współpracy ze Starostwem Powiatowym na terenie Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim.

Uczniowie zapoznali się z systemem penitencjarnym, podkulturą i zadawali mnóstwo pytań. Praca psychologa, wychowawcy, spacerniak, izba przyjęć, rozkład dnia, nagrody i kary, widzenia, kantyna – językiem grypsery – zagadnienia te zostały „rozkminione”.

Jeden z osadzonych opowiedział o tym, jak łatwo jest trafić w to miejsce i jak trudno z niego wyjść. Pytaniom o życiu w izolacji i na wolności nie było końca.

Opiekun: pani Anna Głodek, pedagog szkolny

 

Galeria zdjęć

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie