III LO - 65 lat tradycji!

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2019/2020:  "WSZCZEPIENI W TĘ SAMĄ GAŁĄŹ, ABY KWITNĄĆ RAZEM"

1 dzień „za kratami”

W poniedziałek, 10 czerwca br., grupa naszych uczniów wzięła udział w programie profilaktycznym "Głos zza krat" organizowanym we współpracy ze Starostwem Powiatowym na terenie Aresztu Śledczego w Ostrowie Wielkopolskim.

Uczniowie zapoznali się z systemem penitencjarnym, podkulturą i zadawali mnóstwo pytań. Praca psychologa, wychowawcy, spacerniak, izba przyjęć, rozkład dnia, nagrody i kary, widzenia, kantyna – językiem grypsery – zagadnienia te zostały „rozkminione”.

Jeden z osadzonych opowiedział o tym, jak łatwo jest trafić w to miejsce i jak trudno z niego wyjść. Pytaniom o życiu w izolacji i na wolności nie było końca.

Opiekun: pani Anna Głodek, pedagog szkolny