Zapraszamy do III LO! :)

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

10. Tour z klasą geograficzno-turystyczną

W dniu 07 czerwca klasa geograficzno-turystyczna wyruszyła na kolejną już - 10 wycieczkę w tym roku szkolnym. Po wycieczkach autokarowych, koleją, komunikacją miejską, pieszych przyszedł czas na wycieczkę rowerową. Trasa około 50 km wiodła przez piękne obszary Południowej Wielkopolski, głównie Doliną Baryczy. Uczniowie podziwiali elementy środowiska przyrodniczego i antropogenicznego, takie jak: park krajobrazowy, stawy hodowlane, stanowiska ornitologiczne, zabytki architektury i elementy infrastruktury turystycznej.

Zamiast tradycyjnych zajęć w szkole realizowane były zajęcia z geografii turystycznej, które pozwoliły uczestnikom spędzić czas na łonie natury i doświadczyć poznawania „Małej Ojczyzny” na dwóch kółkach. Ta aktywna forma zajęć w terenie stała się też elementem integracyjnym klasy.

Organizatorem wycieczki był Przemysław Zimniak, nauczyciel geografii i turystyki oraz wychowawca klasy 2e. Opiekę sprawował również Tomasz Wasielak, nauczyciel wychowania fizycznego.

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie