Carpe diem! :-)

Przedwakacyjne spotkanie z ratownikami WOPR

W środę 14 czerwca w auli Naszej szkoły ponad 80 uczniów wzięło udział w wykładzie oraz warsztatach dotyczących bezpieczeństwa nad wodą. Spotkanie prowadzili ratownicy z ostrowskiej grupy WOPR „Neptun”. To właśnie oni podczas naszego błogiego, letniego wypoczynku na plażach czuwają nad naszym bezpieczeństwem.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję odświeżyć, uaktualnić i utrwalić swoje wiadomości z zakresu bezpiecznego korzystania z kąpielisk, wpływu alkoholu na organizm podczas długiego przebywania na słońcu oraz samego przebywania na słońcu w godzinach 10-14. Skoro warsztaty to także i praktyka. Uczniowie przećwiczyli „na sucho” ratowanie tonącego, wzywanie pomocy, przeszukiwanie dna tworząc „łańcuch życia”. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem młodzieży. Najprawdopodobniej od września będziemy je mogli kontynuować już w basenie także przy wsparciu i instruktażu wykwalifikowanych ratowników.

Profilaktyki nigdy za wiele, a każda wiadomość, umiejętność może tylko pomóc w trosce o życie własne i innych także podczas letniego wypoczynku.