Zapraszamy do III LO! :)

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

Kolejny obóz edukacji pożarniczej

Kolejny już obóz szkoleniowy dla edukacji pożarniczej został zaplanowany dla uczniów klas pierwszych. Zajęcia odbywały się w dniu 19-20 czerwca na terenie ośrodka wypoczynkowego w Antoninie. Zanim jednak uczniowie dotarli na miejsce pobytu musieli się zmierzyć z dwoma zadania wynikającymi z programu. Jednym z nich były zajęcia terenowe w Dębnicy związane ze strzelaniem ASG.  Głównym prowadzącym tych zajęć tak jak zawsze był instruktor p. Marcin Grzybek. Ćwiczenie polegało na tym, że uczniowie wyposażeni w umundurowanie i repliki broni ostrzeliwali się nawzajem. Po zakończeniu i podsumowaniu nastąpił 6 kilometrowy przemarsz na teren ośrodka w Antoninie. Po przerwie obiadowej uczniowie uczestniczyli w zajęciach rekreacyjno-sportowych, a po nich bardzo istotny punkt programu zajęcia z ratownictwa wodnego. Zajęcia odbywały się w dwóch grupach szkoleniowych. Do dyspozycji jednej z grup była łódź przeciwpowodziowa. Uczniowie zostali przeszkoleni odnośnie jej przeznaczenia na akwenie wodnym „ Szperek”. Natomiast druga grupa miała zajęcia z ratownikami wodnymi „Neptun”. Ćwiczono sposoby ratowania tonących. Na początku robiono to za pomocą linki rzucanej z brzegu, a następnie trzeba było wejść do wody, podpłynąć do tonącego i rozpocząć akcję ratowniczą stosując różne metody. Po godzinie nastąpiła zamiana grup. Zmagania ratownicze uczniów obserwowała obecna na ćwiczeniach p. dyrektor Maria Tomalak. Przyjemnym akcentem kończącym pierwszy dzień pobytu było wspólne ognisko podczas którego były zajęcia integracyjne, wręczenie odznak Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, a przede wszystkim kiełbaski na patykach nad ogniskiem. Drugi dzień pobytu rozpoczął się od przemarszu na teren Pałacu Radziwiłłów, gdzie z historią tego miejsca zapoznała wszystkich Ola Kasałka.  Dla większości był to pierwszy pobyt w pałacu. Ostatnim już punktem programu były zajęcia na terenie dyrekcji nadleśnictwa Antonin. Uczniowie podzieleni na grupy dowiedzieli się na temat funkcjonowania wieży obserwacyjnej, która ostrzega za pomocą kamer i monitorów o zagrożeniach pożarowych okolicznych miejscowości oraz obszarów leśnych.

Zajęcia zaplanował oraz koordynował ich przebieg nauczyciel edukacji pożarniczej Antoni Szczurek przy dużym wsparciu i pomocy nauczyciela wychowania fizycznego Tomasza Wasielaka.

Galeria zdjęć

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie