matura tuż-tuż...

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2017/2018:   "KOCHAĆ  I  WYMAGAĆ"

3 kroki do kariery, czyli spotkanie z Ambasadorem AZS

W miniony piątek, 12 stycznia, klasy sportowe (1d i 2e), zainteresowani maturzyści oraz wolontariusze wzięli udział w spotkaniach z Panem Tobiaszem Nowackim, absolwentem III LO i byłym reprezentantem szkoły w koszykówce, piłce ręcznej, pływaniu i lekkoatletyce.

Aktualnie Pan Tobiasz jest Sekretarzem Rady Środowiskowej AZS w Poznaniu i zajmuje się koordynacją Akademickich Mistrzostw Wielkopolski (60 dyscyplin sportowych) oraz organizuje największe akademickie wydarzenia sportowe w kraju.

Uczniowie zostali zaznajomieni z możliwością uprawiania różnych dyscyplin sportowych podczas studiowania nie tylko kierunków stricte związanych z wychowaniem fizycznym czy sportem, ale także poprzez trenowanie w Akademickim Związku Sportowym. Duże wrażenie zrobiła historia oraz znani sportowcy wywodzący się z Wielkopolski. Z kolei wolontariusze nawiązali nową znajomość, która będzie się przejawiać w owocnej współpracy podczas tworzenia różnych wydarzeń sportowych. Już nie możemy się doczekać:).

Co to są „3 kroki do kariery”? To ogólnoszkolny projekt edukacyjny, dzięki któremu uczniowie III LO poznają absolwentów, którzy wykonują różne zawody.

Wszystkim uczniom i absolwentom III LO życzymy, aby inspirowali się słowami Konfucjusza „Wybierz pracę, którą kochasz, i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu”. Bo jeśli Twoja praca sprawia Ci przyjemność, to nie przepracujesz ani jednego dnia w swoim życiu, czyli jesteś pozytywnie bezrobotny, i takiego właśnie „bezrobocia” życzymy wszystkim.