Ignavis semper feriae ;)

3B na Uniwersytecie Medycznym

Klasa 3B uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej do Wrocławia, której celem były zajęcia w Centrum Symulacji Medycznej oraz spotkanie dotyczące rekrutacji z przedstawicielami Uniwersytetu Medycznego.

W Centrum Symulacji Medycznej Robaczki z 3B zwiedziły blok operacyjny, salę intensywnej terapii dla noworodków, dzieci i dorosłych, szpitalny odział ratunkowy, salę porodową, symulator karetki pogotowia oraz salę pielęgniarską. Wyposażenie CSM jest podobne do tego, które znaleźć można w szpitalu, a pacjenci - symulatory, wiernie oddają realia porodu, zawału czy znieczulenia ogólnego. Fantomy są w stanie odtworzyć niemal każdą ludzką reakcję, od zwężania i rozszerzania źrenic oraz wodzenia wzrokiem za palcem, przez pocenie, obrzęk języka czy sinienie po najbardziej podstawowe, związane z pomiarem tętna lub ciśnienia.
Trzymamy kciuki za uczniów III LO, aby w przyszłym roku sami mogli zdobywać pierwsze szlify sprawdzając swoje umiejętności w praktyce już jako studenci medycyny, stomatologii, pielęgniarstwa czy położnictwa!