Zapraszamy do III LO! :)

AL DENTE na deskach Teatru Nowego w Poznaniu

10 grudnia br. z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim uczestniczyli w Wielkopolskiej Gali „Z Tolerancją na Ty”. Organizatorem przedsięwzięcia był Wielkopolski Urząd Wojewódzki oraz Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Grupa teatralna AL DENTE pod wodzą Pani Magdy Libery zagrała spektakl "Innego końca świata nie będzie" na deskach Teatru Nowego w Poznaniu. Podczas gali wystąpiła również czarnkowsko-trzcianecka grupa teatralna ze spektaklem "NIE TACY”. Dopełnieniem tych dwóch spektakli podsumowujących całokształt działań profilaktycznych w Wielkopolsce był występ Pana Manadara Purandare – lektora języka hindi na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza.

Całość przedsięwzięcia podsumowała Pełnomocnik ds. Równego Traktowania w Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu, Pani Maria Krupecka, która podkreśliła zasadność podejmowania tematyki równości i tolerancji w każdej grupie wiekowej od przedszkolaka po seniora. Wszystkim uczestnikom gratulujemy występów.

Opiekunami młodzieży były: pani Maria Tomalak – Dyrektor III LO oraz pani Anna Głodek – pedagog.