Zapraszamy do III LO! :)

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

Angelika Mielcarek w Strasburgu

W dniach 10 do 14 grudnia bieżącego roku Angelika Mielcarek z klasy 2E wraz z opiekunem wzięli udział w wyjeździe studyjnym do siedziby Europarlamentu w Strasburgu.

Przepustką było wywalczenie trzeciego miejsca w Konkursie Wiedzy o Prawie przeprowadzonego przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Poznaniu. Wyjazd zorganizowało biuro poselskie Eurodeputowanej prof. Krystyny Łybackiej. Była to zarazem wyjątkowa możliwość odwiedzenia siedziby jednej z najważniejszych instytucji Unii Europejskiej, spotkania polskich Europosłów, ujrzenia, jak w praktyce wygląda ich praca, ale także okazja do spędzenia czasu w gronie rówieśników z całej Wielkopolski zainteresowanych tematyką prawniczą i europejską. Strasburg to nie tylko jedna z siedzib Europarlamentu, ale także miasto, w którym odbywa się największy we Francji jarmark bożonarodzeniowy.

Poseł Janusz Zemke, z którym spotkali się uczestnicy wyjazdu, ostrzegał, ze ważne centra unijne nie należą niestety do miejsc bezpiecznych. W pierwszym dniu pobytu w Strasburgu doszło do niebezpiecznego zamachu, w którym byli zabici i ranni. Dalsza część wyjazdu odbywała się w cieniu tragedii - nie było pewne, czy uda się wejść do siedziby Europarlamentu, która przejściowo została zamknięta i otoczona przez policję. Ostatecznie wizyta się odbyła, dając uczestnikom mnóstwo wrażeń i wiedzy o tym, jak funkcjonują centralne organy Unii Europejskiej. Mimo wszystko z ulgą powitano powrót do kraju, który przebiegł planowo mimo wzmożonych kontroli granicznych w Niemczech.

Galeria zdjęć

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie