matura tuż-tuż...

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2017/2018:   "KOCHAĆ  I  WYMAGAĆ"

Biologiczny Wrocław

W czwartek 5 kwietnia uczniowie klasy 1b o profilu biologiczno- chemicznym wzięli udział w warsztatach dotyczących izolacji materiału genetycznego z wybranego organu Cucumis Sativus.

Zajęcia odbyły w Instytucie Fizjologii Roślin Wydziału Nauk Biologicznych na Uniwersytecie Wrocławskim. Podczas kilkugodzinnego laboratorium młodzież samodzielnie przygotowywała próbki, przeprowadziła poszczególne etapy izolacji, a na końcu w sposób jakościowy oraz ilościowy oznaczyła ilość wyizolowanego DNA. Zajęcia te z pewnością pozwoliły podsumować omawiane na lekcjach biologii zagadnienia dotyczące genetyki molekularnej, a także biotechnologii. Przyszli adepci Uniwersytetów Medycznych w ramach lekcji muzealnej w Muzeum Farmacji Uniwersytetu Medycznego mieli także okazję zapoznania się z historią diet, ówczesnymi rodzajami suplementów diety oraz pokarmów pozwalających zachować doskonałą figurę. Dzięki takim zajęciom uczniowie mieli okazję zapoznać się ze strukturą uczelni wyższej, porozmawiać z prowadzącymi, a także przez moment poczuć się jak Młodzi Naukowcy. Opiekę nad uczniami sprawowały Panie: Justyna Janecka, Barbara Niemand oraz Agnieszka Golicka.