Zapraszamy do III LO! :)

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

„Być albo nie być- oto jest pytanie.”

Głównym przedmiotem dociekań i biologicznych badań podczas warsztatów biologicznych z zakresu antropologii przeprowadzonych w naszej szkole była czaszka człowieka.

Uczniowie klas III o profilu biologiczno-chemicznym podczas zajęć szukali odpowiedzi na pytania: Jak na podstawie różnic w wyglądzie i budowie kości czaszki oszacować wiek oraz płeć człowiek? Jak wielkie i nieodwracalne zmiany w budowie kości niosą ze sobą choroby, które przebyliśmy w swoim życiu? Dlaczego różnice w budowie czaszki męskiej i żeńskiej są tak duże? Na te, a także wiele innych pytań z pewnością wyczerpująco odpowiedzi udzieliły - Pani Kasia oraz Pani Klementyna - magistrantki kierunku BIOLOGIA CZŁOWIEKA na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. 

Zajęcia warsztatowe pozwoliły uczniom nie tylko powtórzyć materiał z zakresu budowy układu kostnego, ale także pogłębić swoją wiedzę. Panie z chęcią opowiadały także o ścieżce kariery naukowej oraz perspektywach pracy i rozwoju czekających na tych, którzy wybiorą kierunki biologiczno - chemiczne na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Za organizację wydarzenia dziękujemy - Pani Barbarze Niemand- szkolnemu doradcy zawodowemu.

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie