Cognosce te ipsum.

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

Czy to jest miłość, czy to jest kochanie?

Myślą przewodnią tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Poetyckiej były słowa św. Franciszka Salezego: „Jedyną miarą miłości jest miłość – bez miary”. Myśl ta doskonale nawiązuje do hasła trwającego w III LO roku szkolnego: KOCHAĆ I WYMAGAĆ. Siedemnastu uczestników konkursu wystąpiło w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe z oddziałami gimnazjalnymi i szkoły ponadgimnazjalne. Pojęcie miłości w rozumieniu św. Franciszka Salezego jest dużo szersze niż miłość dwojga ludzi. Wykonawcy sprostali trudnemu wyzwaniu. W większości występów słuchaliśmy lirycznych opowieści o miłości, której doświadczanie jest jednocześnie warunkiem jej budowania. Aula naszej szkoły napełniona była atmosferą gorących uczuć, gotowości wzajemnego oddania i wynikającego z niej czasami cierpienia.

W kategorii szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi nie przyznano pierwszego miejsca. Natomiast drugie miejsce zajęła Marta Mieszała, a trzecie Marianna Baraniak. Obie laureatki ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Ostrzeszowie. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęli ex aequo Anna Ostrowska z IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim i Konrad Biały z I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim. Mieliśmy tu do czynienia ze starciem klasyki poezji śpiewanej z repertuaru Ewy Demarczyk z głęboką reinterpretacją utworu z repertuaru Kamila Bednarka. Drugie i trzecie miejsce zajęli uczniowie naszego liceum: Julia Banasiak z klasy IIf i Adrian Sitarz – z IIIe. Wyróżnienia otrzymali: Alicja Szkudlarz z IV Liceum Ogólnokształcącego oraz duet Nikola Bielecka i Hanna Świtała z I Liceum Ogólnokształcącego. Jury obradowało w składzie: Irmina Mądry - przewodnicząca, Aleksandra Kiełb-Szawuła i Barbara Niemand. Wszyscy obecni w auli naszej szkoły wyszli z niej przekonani, że miłość to najwyższa wartość naszego życia. Organizatorem konkursu był zespół nauczycieli języka polskiego i nauczycieli bibliotekarzy.

Galeria zdjęć

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie