Nie ma nic cenniejszego nad niepodległość i wolność…

Czy to jest miłość, czy to jest kochanie?

Myślą przewodnią tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Poetyckiej były słowa św. Franciszka Salezego: „Jedyną miarą miłości jest miłość – bez miary”. Myśl ta doskonale nawiązuje do hasła trwającego w III LO roku szkolnego: KOCHAĆ I WYMAGAĆ. Siedemnastu uczestników konkursu wystąpiło w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe z oddziałami gimnazjalnymi i szkoły ponadgimnazjalne. Pojęcie miłości w rozumieniu św. Franciszka Salezego jest dużo szersze niż miłość dwojga ludzi. Wykonawcy sprostali trudnemu wyzwaniu. W większości występów słuchaliśmy lirycznych opowieści o miłości, której doświadczanie jest jednocześnie warunkiem jej budowania. Aula naszej szkoły napełniona była atmosferą gorących uczuć, gotowości wzajemnego oddania i wynikającego z niej czasami cierpienia.

W kategorii szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi nie przyznano pierwszego miejsca. Natomiast drugie miejsce zajęła Marta Mieszała, a trzecie Marianna Baraniak. Obie laureatki ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Ostrzeszowie. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych pierwsze miejsce zajęli ex aequo Anna Ostrowska z IV Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim i Konrad Biały z I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim. Mieliśmy tu do czynienia ze starciem klasyki poezji śpiewanej z repertuaru Ewy Demarczyk z głęboką reinterpretacją utworu z repertuaru Kamila Bednarka. Drugie i trzecie miejsce zajęli uczniowie naszego liceum: Julia Banasiak z klasy IIf i Adrian Sitarz – z IIIe. Wyróżnienia otrzymali: Alicja Szkudlarz z IV Liceum Ogólnokształcącego oraz duet Nikola Bielecka i Hanna Świtała z I Liceum Ogólnokształcącego. Jury obradowało w składzie: Irmina Mądry - przewodnicząca, Aleksandra Kiełb-Szawuła i Barbara Niemand. Wszyscy obecni w auli naszej szkoły wyszli z niej przekonani, że miłość to najwyższa wartość naszego życia. Organizatorem konkursu był zespół nauczycieli języka polskiego i nauczycieli bibliotekarzy.