Do zobaczenia we wrześniu! :)

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

DEBIUTY NAUKOWE NATALII I ZOSI

 9 stycznia 2019 roku w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Kaliszu na Wydziale Politechnicznym odbyło się XII Seminarium Naukowe „Żyjesz w Środowisku”.

Podczas tego wydarzenia zostały przedstawione prace zaproszonych gości: studentów studiów doktoranckich, studenckich kół naukowych oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Prelegentami były również uczennice naszej szkoły z klasy 3a: Natalia Rataj i Zofia Wojtkowska, które wygłosiły referaty na temat ochrony środowiska. Natalia zaprezentowała referat pt. „Segregowanie śmieci, dlaczego, jak i po co?”, natomiast Zosia przedstawiła „Problem smogu w Ostrowie Wielkopolskim”. Przewodniczący sesji ocenił wygłoszone referaty jako szczególnie wyróżniające, nasze licealistki spisały się więc na medal. Wystąpienie uczennic znajdzie odzwierciedlenie w publikacji „Debiuty Naukowe”, która zostanie wydana w połowie 2019 roku.

Opiekunem dydaktycznym uczennic jest pan Przemysław Zimniak, nauczyciel geografii.

 

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie