Cognosce te ipsum.

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

Dolnośląski Festiwal Nauki w wydaniu biologiczno-chemicznym

25 września 2017r. uczniowie klas z rozszerzonym programem nauczania biologii i chemii uczestniczyli w Dolnośląskim Festiwalu Nauki.

Udział w niezwykle ciekawych i inspirujących warsztatach, wykładach oraz spotkaniach z wykładowcami uniwersyteckimi pozwolił naszej młodzieży rozwinąć pasje i rozszerzyć wiedzę z zakresu interesujących ich dziedzin. Uczniowie wiedzą już, że czerwone krwinki mogą przemierzyć całe ciało w 20 sekund, słaba płeć wcale nie jest taka słaba, a nasz organizm zawiera więcej komórek bakteryjnych niż własnych. Ponadto zgłębili arkana kryjące się w Muzeum Anatomicznym i z bliska obejrzeli tajemnice corporis humani, czyli ciała ludzkiego. Nasza młodzież miała także możliwość porozmawiać z wykładowcami oraz studentami i dowiedzieć się, jak wygląda studiowanie na uczelni wyższej, jakie są przedmioty i progi punktowe. Niewątpliwie udział w tym Festiwalu Nauki był bardzo cennym doświadczeniem dla przyszłych lekarzy, biotechnologów, biologów, chemików itd. z klasy Ib i Ic.

 

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie