Do zobaczenia we wrześniu! :)

Drzwi Otwarte w III LO

1 marca 2019 roku zostały otwarte drzwi wszystkich liceów powiatu ostrowskiego. W naszej szkole, którą odwiedziło tego dnia ponad 1300 młodych ludzi, zaprezentowano bogatą ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/2020 zarówno dla uczniów kończących gimnazjum, jak i dla tych, którzy kończą w tym roku szkolnym ósmą klasę szkoły podstawowej.

Tego dnia dla uczniów odwiedzających mury liceum nauczyciele i uczniowie przygotowali różnorodne niespodzianki. Przyszli licealiści mieli możliwość obejrzenia doświadczeń, uczestniczenia w spotkaniach z nauczycielami i uczniami, wykładach, quizach oraz pokazach. Kandydaci mieli możliwość porozmawiania o swoich planach z nauczycielami poszczególnych przedmiotów, a także ze starszymi kolegami, którzy oprowadzali ich po szkole, przekazując ważne informacje na temat funkcjonowania placówki.