Zapraszamy do III LO! :)

„Dziękuję, ja nie palę”

31 maja przypada Światowy Dzień bez Tytoniu i właśnie tego dnia we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Ostrowie Wielkopolskim zorganizowaliśmy w naszej szkole akcję.

Na dużych przerwach przy świetlicy na naszych uczniów czekały przedstawicielki tej instytucji wraz z gadżetami, ulotkami oraz smokolizerem. Akcja ta była okazją do podniesienia świadomości młodych ludzi na temat szkodliwych i śmiertelnych skutków używania tytoniu, narażenia na dym z drugiej ręki oraz zniechęcenia do używania tytoniu w jakiejkolwiek formie. Uczniowie skorzystali z wiedzy specjalistów, a także z badania smokolizerem. Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wśród blisko setki uczniów, którzy zgłosili chęć przebadania się, smokolizer wskazywał „0” :).

Opiekun: pani Anna Głodek, pedagog szkolny