11 grudnia - Dzień Chruścików, czyli... wodnych owadów :)

Eliminacje szkolne konkursu „Pokaż nam język”

11 maja w naszej szkole odbył się pierwszy etap ogólnopolskiego konkursu językowego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Pokaż nam język”. Konkurs ten, organizowany już po raz osiemnasty przez Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu jest doskonałą okazją do sprawdzenia swoich kompetencji językowych, wiedzy kulturoznawczej oraz w kolejnym etapie wykazania się również sztuką debatowania.

Etap szkolny – kwalifikacyjny,  polegał na rozwiązaniu testu online składającego się z 60 pytań z języka angielskiego lub języka niemieckiego. W konkursie wzięły udział 53 osoby (49 osób z języka angielskiego i 4 osoby z języka niemieckiego). Zadaniem tego etapu było wyłonienie najlepszych uczniów szkoły do II etapu – finału ogólnopolskiego, który w tym roku odbędzie się w Poznaniu 14 i 15 czerwca. Do finału zakwalifikowanych zostanie 50 osób z całej Polski (po 25 z każdego języka), które zdobędą największą liczbę punktów w I etapie. O tym szkoła zostanie poinformowana najpóźniej na 10 dni przed terminem rozegrania II etapu.

Najlepsze wyniki w szkolnym etapie konkursu z języka angielskiego uzyskali: Magdalena Grześkowiak, Nicole Gajewska oraz Natalia Lis, natomiast z niemieckiego - Wiktoria Skrzypek.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział w szkolnych zmaganiach,  a za zwycięzców trzymamy kciuki, by zakwalifikowali się do dalszego etapu.

Organizatorami etapu szkolnego konkursu byli pani Anita Wasiak i pan Marcin Olejnik.