Spotkajmy się w III LO!

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2017/2018:   "KOCHAĆ  I  WYMAGAĆ"

EuroCamp w III LO

W dniach 10 – 11 kwietnia 2018r. wolontariusze i uczniowie działający w Samorządzie Uczniowskim wzięli udział w niesamowitych warsztatach interkulturowych - EuroCamp, które poprowadzili wolontariusze EVS z Turcji i Hiszpanii aktualnie przebywający w Fundacji Centrum Aktywności Twórczej w Lesznie.

Ta przygoda edukacyjna wzmocniła kompetencje społeczno-kulturowe naszych uczniów i  wolontariuszy, rozwinęła ich umiejętności językowe w zakresie posługiwania się językiem angielskim, a także poszerzyła wiedzę zwłaszcza na temat praw człowieka, tolerancji, Hiszpanii i Turcji. To wszystko razem stanowiło niebywałą inwestycję w rozwój potencjału uczestników oraz otwarcie kolejnych drzwi edukacyjnych.

Warsztaty prowadzone były w drodze interakcji z dużym naciskiem na aktywność uczestników. Liczne nietypowe zadania i zabawy stymulowały kreatywne myślenie uczniów i zachęcały do twórczej aktywności. Spędzony atrakcyjnie czas korzystnie wpłynął na atmosferę i budowanie więzi grupowych.

Dicle, Aykut i Ruben – dziękujemy za wspaniały czas spędzony z Wami i pamiętajcie, że gdziekolwiek będziecie, to zawsze zapraszamy do III LO.