11 grudnia - Dzień Chruścików, czyli... wodnych owadów :)

Europejski Dzień Sportu w III LO

Projekt Europejskiego Dnia Sportu w naszej szkole odbył się w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu obchodzonego w dniach 23 – 30 września 2018 r. we wszystkich państwach Unii Europejskiej i koordynowanego w Polsce przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. ETS ma na celu promocję sportu i aktywności fizycznej, angażowanie, uświadamianie oraz inspirowanie do podejmowania aktywności fizycznej w codziennym życiu, a także popularyzację sportu na poziomie lokalnym i integrację społeczną.

W ramach naszego szkolnego projektu odbyło się wiele sportowych inicjatyw, między innymi: zajęcia z samoobrony, fitness, wykład o zdrowym żywieniu. Ponadto uczniowie mieli okazję sprawdzić się zarówno w grach planszowych, jak i grze w golfa czy strzelaniu. Ważnym elementem obchodów było spotkanie z naszym absolwentem, panem dr. Rafałem Szubertem, pracownikiem naukowym  Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, który w niezwykle ciekawy i inspirujący sposób opowiedział o sporcie na ziemi ostrowskiej oraz historycznych aspektach kultury fizycznej w życiu człowieka.

Niewątpliwie dzień ten na długo pozostanie w pamięci młodzieży III LO, o czym świadczą olbrzymie emocje towarzyszące uczniom podczas fizycznych zmagań oraz bardzo pozytywne opinie podsumowujące to sportowe przedsięwzięcie. Oto kilka z nich:

"Interesujący wykład o sporcie dawniej i dziś."
"Przydatny i interesujący pokaz samoobrony."
"Dzięki wykładowi mogliśmy zobaczyć jak rozwijał się sport na przestrzeni wieków. Był to bardzo interesujący wykład."
"Pokaz samoobrony pokazał nam podstawowe techniki obrony, które mogliśmy przećwiczyć pod pilnym okiem instruktorów. Te techniki mogą być przydatne w życiu codziennym."
"Na zajęciach gry w golfa poznaliśmy technikę operowania kijem i w ogóle mieliśmy okazję pierwszy raz w niego zagrać."

Warto dodać, że Europejski Dzień Sportu otwiera ogólnoszkolne projekty realizowane w tym roku szkolnym w naszym liceum. Koordynatorami i organizatorami wydarzenia byli nauczyciele wychowania fizycznego: pani Grażyna Cieśla, pani Izabela Lis, pani Magdalena Zeissel, pan Włodzimierz Malik i pan Tomasz Wasielak.