21 listopada - Dzień Życzliwości i Pozdrowień :)

Festiwal Języków Obcych w III LO

Tegoroczna edycja Festiwalu Języków Obcych w III LO została zorganizowana w nowej formule.

W dniach od 16 do 20 października uczniowie naszej szkoły mieli możliwość poznania wielu znakomitych gości, których obecność przybliżyła kulturę krajów takich jak Ameryka, Włochy, Iran i Japonia. W pierwszym dniu festiwalu uczniowie brali udział w językowej rywalizacjim, czyli dyktandach o pióro Dyrektora Szkoły. Dyktanda z języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, włoskiego i rosyjskiego wyłoniły mistrzów ortografii. Podwójną zwyciężczynią z języka angielskiego i francuskiego została Nicole Gajewska z klasy 2b. Kolejny dzień to spotkanie z Sarah Flamminio, byłą żołnierką marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych, stypendystką Fulbrighta, której opowieść o doświadczeniach na misjach oraz nauce języków obcych przeniosła nas w odległe i bardzo egzotyczne rejony świata. Dzięki niej uczestniczyliśmy również w krótkim kursie niezwykłego języka perskiego. Podczas festiwalu nie obyło się bez dawki dobrej muzyki. W kolejnych dniach nasza młodzież rywalizowała w bitwie karaoke połączonej z quizem językowym oraz quizem na temat krajów niemieckiego obszaru językowego. Gościliśmy również Włocha Roberto Civiletti z prezentacją na temat Sycylii oraz Yu Koyanagi z Japonii - mistrza origami, który zapoznał naszych uczniów z podstawami tej bardzo trudnej sztuki składania papieru. Mocnym akcentem festiwalu okazał się teatr anglojęzyczny Wild West z przedstawieniem The Night In, którego komediowe  wykonanie zapewniło sporą dawkę dobrej, językowej zabawy.