Festina lente! :)

Festiwal Języków Obcych w III LO

Festiwal Języków Obcych, który odbył się 30 października w III LO, to dzień pełen rozmaitych wydarzeń związanych ze wszystkimi językami, jakich można uczyć się w naszej szkole, czyli angielskim, niemieckim, włoskim, francuskim i rosyjskim.

Rozpoczęliśmy Dyktandem o Pióro Dyrektora Szkoły w 5 różnych językach, następnie spotkaliśmy się w auli, aby wysłuchać wykładu historyka, wieloletniego nauczyciela w III LO, a przede wszystkim zapalonego podróżnika prof. Michała Jarneckiego na temat wielokulturowego społeczeństwa Stanów Zjednoczonych Ameryki. Dzięki przepięknym zdjęciom, które okrasiły anegdoty i historyjki opowiadane przez naszego gościa,  mogliśmy wybrać się w bezwizową podróż po USA. Kolejnymi punktami programu festiwalu były: prezentacja na temat szkolnej wymiany polsko-francuskiej przygotowana przez młodzież biorących w niej udział oraz karaoke w językach obcych. Znalazły się też ciekawe zajęcia dla miłośników matematyki, czyli matura z matematyki po angielsku. Uczestnicy zajęć rozwiązali angielski arkusz matury podstawowej z matematyki. Dla uczniów o otwartych umysłach odbyły się Language Games, czyli interdyscyplinarne zagadki językowe. Niewątpliwą atrakcją były warsztaty  z języka chińskiego przeprowadzone przez naszą uczennicę Kamilę Abdullaevą.  Cieszyły się tak wielką popularnością, że młoda miłośniczka Azji musiała je przeprowadzić dwukrotnie. Ostatnim punktem festiwalu była kolejna wirtualna podróż. Tym razem nasz absolwent,  Dominik Gawron opowiedział nam o swojej fascynującej podróży autostopem do Chin przez Rosję i Mongolię.

Nasz Festiwal przeniósł się także poza mury III LO. Spora grupa młodzieży odwiedziła niedawno otwartą ostrowską Mediatekę, gdzie wysłuchała wykładu pani Bogny Skrzypczak-Walkowiak na temat kina włoskiego, a także przystąpiła do multimedialnego Konkursu Wiedzy o Wielkiej Brytanii i USA.