Carpe diem! :-)

Finał międzyszkolnego konkursu Wiedza-Rekrutacja-Kariera

Uczestnikami konkursu Wiedza-Rekrutacja-Kariera zorganizowanego przez naszą szkołę byli uczniowie klas maturalnych szkół ponadgimnazjalnych powiatu ostrowskiego.

W I etapie konkursu młodzież rozwiązywała test numeryczny składający się z zadań matematycznych i zagadek logicznych. Do II etapu zakwalifikowały się osoby z najwyższymi wynikami z testu numerycznego. W finale konkursu uczestniczyli uczniowie z I LO w Ostrowie Wielkopolskim, III LO w Ostrowie Wielkopolskim, IV LO w Ostrowie Wielkopolskim i LO Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim. W tym etapie tegoroczni maturzyści musieli wykazać się umiejętnością autoprezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Zwycięzcą konkursu został Jan Sikora z Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim. Najlepsze prezentacje przygotowali również Grzegorz Więcławik z I Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim i Michał Kalina z Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Salezjanek w Ostrowie Wielkopolskim. Członek jury Pani Sylwia Kostrzewska, doradca zawodowy z Powiatowego Urzędu Pracy w Ostrowie Wielkopolskim podkreśliła wysoki poziom wszystkich przygotowanych przez maturzystów autoprezentacji.