Zapraszamy do III LO! :)

Finał VI Konkursu Wiedzy o Prawie

21 listopada w Poznaniu odbył się etap regionalny, będący jednocześnie  finałem,  VI edycji Konkursu Wiedzy o Prawie.

Wśród 30 finalistów znalazły się  dwie uczennice naszej szkoły: Wiktoria Smętek z klasy 3F i Angelika Mielcarek z 2 E, przygotowywane pod kierunkiem pana Piotra Szczepaniaka. Zadaniem finalistów była wypowiedz na określony temat przed komisją konkursowa.  Ocenie podlegała nie tylko merytoryczność wypowiedzi, ale i jej prezentacja (wykonanie).

Tym bardziej należy docenić wiedzę  i odwagę naszych uczennic. Szczególne gratulacje należą się Angelice Mielcarek,  która  zajęła zaszczytne III miejsce.  Pierwsze trójka została uhonorowana nagrodami finansowymi i wyjazdem do Strasburga.

Konkurs Wiedzy  o Prawie organizowany jest cyklicznie przez Okręgową  Izbę  Radców Prawnych w Poznaniu. Jego celem jest podnoszenie świadomości prawnej wśród  młodzieży oraz doskonalenie  umiejętności  oratorskich.