Carpe diem! :-)

Geograficzny Wrocław

Uczniowie naszej szkoły odwiedzili wrocławskie Hydropolis – Centrum Edukacji o Wodzie, w którym w fascynujący sposób pokazane jest jej znaczenie dla człowieka i świata. Obiekt ten znalazł się na liście cudów Polski 2016 według National Geographic.

Oryginalna scenografia oraz multimedia (ponad 60 monitorów dotykowych) sprawiają, że nie można się nudzić, bo angażowane są niemal wszystkie zmysły. W Hydropolis prezentowane są różnorodne tematy: głębie oceanów, człowiek i woda, historia inżynierii wodnej, różne stany wody, historie morskich zdobywców, wraki statków, a nawet motyw wody w religiach. Przez całość prowadzi ponad półkilometrowy strumień pod przezroczystą taflą podłogi. Na wyciągnięcie ręki jest ławica tuńczyków i olbrzymi rekin, ściana z mchu oraz modele urządzeń hydrotechnicznych.

Odgłosy wody słychać niemal wszędzie, płynące strumienie, intensywny deszcz, szum fal na rajskiej plaży, samodzielne wywoływanie odgłosów burzy. Z głębin oceanu można było przenieść się do amazońskiej dżungli, z pracowni dawnych wynalazców do współczesnego laboratorium.

Uczestniczy wycieczki postanowili również skorzystać z nietypowego środka komunikacji we Wrocławiu i cała grupa dotarła w okolice Hydropolis koleją gondolową „Polinka”, kursującą nad Odrą pomiędzy głównym kampusem Politechniki Wrocławskiej na Wybrzeżu Stanisława Wyspianskiego a Geocentrum przy ul. Na Grobli. Na zakończenie pobytu we Wrocławiu uczniowie rozkoszowali się klimatem zbliżających się świąt na Starym Rynku w magicznej scenerii Jarmarku Bożonarodzeniowego.

Organizatorem wycieczki był pan Przemysław Zimniak. Opiekę sprawowali również pani Monika Olejnik-Zimniak i pan Tomasz Kaczorowski.