Cognosce te ipsum.

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

Humanistyczna wiosna

Nasi humaniści charakteryzują się ogromną wrażliwością, talentem pisarskim oraz dbałością o piękno mowy ojczystej, czego dowodem są osiągane przez nich sukcesy.

Angelika Mielcarek z klasy 1e zajęła I miejsce w powiatowym konkursie poetyckim organizowanym przez bibliotekę ZST-E „Walentynki w wierszu” za utwór „Zwykła abstrakcja” (opiekun p. Sylwia Szubert).

7 marca 2018 r. w Zespole Szkół Technicznych zostały ogłoszone wyniki powiatowego Turnieju Opowiadań. W czołówce znów znaleźli się nasi uczniowie. Jury przyznało pierwsze miejsce Julii Siecińskiej z klasy IIf, a drugie – Patrykowi Włosikowi również z IIf (opiekun p. Sylwia Szubert).

Bartosz Baura z klasy 1b, w III Przeglądzie słowa w CKU Przygodzice 16 marca 2018 r. w części recytatorskiej w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych zajął trzecie miejsce (opiekun p. Maria Libera). Recytował wiersz Zbigniewa Herberta „Rozważania o problemie narodu”. W tym samym przeglądzie w kategorii pisanie wierszy wyróżnienie otrzymała Angelika Mielcarek z klasy 1e (opiekun p. Sylwia Szubert).

24 marca odbyły się eliminacje rejonowe 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, w których  Milena Bartłomiej z klasy IId zdobyła wyróżnienie w kategorii wywiedzione ze słowa (opiekun p. Karolina Szybka-Kmiecik). Milena urzekła jury swoją pogłębioną interpretacją utworu Stanisława Barańczaka „N.N. rzuca w przestrzeń naiwne pytania”.

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie