Bezpiecznych wakacji! :-)

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2017/2018:   "KOCHAĆ  I  WYMAGAĆ"

Humanistyczne sukcesy naszych uczniów

Nasi uczniowie już od kilku lat prezentują swoje humanistyczne pasje, uczestnicząc w licznych zmaganiach, w których odnoszą znaczące sukcesy. Nie inaczej jest i w tym roku szkolnym.

Magdalena Krysiak z klasy IIIf oraz Patrycja Markiewicz z klasy Ie (opiekun p. Sylwia Szubert) zakwalifikowały się do II etapu interdyscyplinarnej Olimpiady Wiedzy o Mediach w okręgu wielkopolskim, który odbył się 15 grudnia 2017r. w siedzibie Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. Dziewczęta napisały nagrodzone eseje na następujące tematy: „Odpowiedzialność za słowo”, „Reklama – manipulacja czy zachęta?”.

27 listopada 2017r. w ZSB-E rozstrzygnięto Międzyszkolny Konkurs Interdyscyplinarny ,,Warto zachować w pamięci na zawsze! Małe ojczyzny w literaturze, fotografii i rysunku.” W konkursie recytatorskim III miejsce zajęła Julia Siecińska z klasy IIf (opiekun p. Sylwia Szubert). Wyróżnienia w tej kategorii uzyskali: Oliwia Młynarz (opiekun p. Sylwia Szubert), Kacper Majczak z klasy IIb i Milena Bartłomiej z klasy IId (opiekun p. Karolina Szybka-Kmiecik). W kategorii „Konkurs plastyczny” I miejsce wywalczyła Dominika Cegielska z klasy Ia (opiekun p. Violetta Krykwińska). W kategorii „Konkurs fotograficzny” I miejsce przyznano Marcelinie Szuniewicz z klasy IIIf, a III miejsce – Alicji Niemand z klasy IIIf (opiekun p. Sylwia Szubert).

W ramach IV edycji Przeglądu Młodzieżowej Twórczości Poetyckiej im. Wojciecha Bąka w I LO w konkursie poetyckim „Wyobraźnia zapisana w wierszu” I miejsce zajęła Aleksandra Olek z klasy IIf, a wyróżnienie uzyskała Magdalena Krysiak z klasy IIIf (opiekun p. Sylwia Szubert).