Zapraszamy do III LO! :)

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

Humanistyczny Wrocław

13 grudnia 2018 r. dwie grupy humanistyczne z klas 2e i 3f pod czujnym okiem pani Marii Libery i Sylwii Szubert wyruszyły na podbój Wrocławia.

Plan wycieczki obejmował niespodziankę, którą był zaskakujący przebieg warsztatów w Muzeum „Pana Tadeusza”. Nazwa może okazać się myląca, ponieważ na miejscu nie czekała na nas degustacja epopei narodowej, lecz przewodnicy, którzy opowiadali nie o książce, ale o losach Polski w okresie PRL-u. W Muzeum mogliśmy posłuchać oryginalnych nagrań z Radia Wolna Europa, a nawet zobaczyć celę więźnia politycznego i miejsce przesłuchań. Następnie udaliśmy się na Jarmark Bożonarodzeniowy. Ostatnią atrakcją był przepełniony magią świąt i elementami akrobatyki spektakl „Opowieść wigilijna” w Teatrze Polskim. Momentami drżeliśmy o bezpieczeństwo aktorów, którzy na wysokościach prezentowali widowiskowe pokazy. Po dniu pełnym wrażeń zmęczeni, ale w dobrych humorach wróciliśmy późnym wieczorem do domu.

Galeria zdjęć

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie