11 grudnia - Dzień Chruścików, czyli... wodnych owadów :)

„I want to meet You”

W wymianie młodzieży w ramach projektu "I want to meet You”, która odbędzie się w dniach 23-29 maja 2018 w Złocieńcu, wezmą udział osoby w wieku 16-21 lat z 5 krajów Programu: Bułgaria, Macedonia, Polska, Węgry, Włochy.

Będzie w niej uczestniczyć 5 przedstawicieli z każdego kraju (łącznie 25) oraz 1 lider młodzieżowy, który udzielać będzie grupie bieżącego wsparcia. Młodzież stworzyła pomysł na projekt, dzięki któremu pragnie:

- poznać swoich rówieśników z innych krajów;

- podzielić się z nimi tym, co robią w swoich organizacjach i społecznościach;

- poznać inne kraje i kultury;

- wspólnie zastanowić się, czym jest dla nas Unia Europejska, jak widzimy tę Wspólnotę i co dla nas oznacza;

- nauczyć się pracy w grupie międzynarodowej i współpracy z osobami z innych kultur oraz krajów.