Zapraszamy do III LO! :)

III LO dla Niepodległej

11 listopada jest dla każdego Polaka dniem szczególnym, a 11 listopada 2018 roku stanowi datę wyjątkową, dla wielu jedyną i niepowtarzalną – STULECIE NIEPODLEGŁOŚCI PAŃSTWA POLSKIEGO. Dlatego też społeczność szkolna III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim postanowiła uczcić ten wyjątkowy moment w historii Polski.

Przez cały 2018 rok odbywały się na terenie liceum różnorodne imprezy. Przygotowano z tej okazji wiele konkursów, gier, quizów, przedstawień… Prace nad wieloma projektami i przedsięwzięciami rozpoczęto jeszcze w poprzednim roku szkolnym, a działania zintensyfikowano od września roku szkolnego 2018/2019. Już od wtedy uczniowie rozwiązywali zagadki i rebusy w projekcie „10 Kroków do Niepodległej”, utalentowani muzycznie licealiści ćwiczyli wokalne prezentacje pieśni i piosenek legionowych, chętni zbierali wiadomości do „Wielkiego testu o historii Polski”, a szkolne koło teatralne przygotowało krótkie przedstawienie.

Młodzież, nauczyciele oraz pracownicy administracji i obsługi, o godzinie 11.11 wzięli udział w ogólnopolskim odśpiewaniu czterozwrotkowego „Mazurka Dąbrowskiego”. Cała szkoła  została udekorowana barwami narodowymi, aby wszyscy poczuli wyjątkowość tego święta.

Dzień obchodów Niepodległej zorganizowany został w piątek 9 listopada i w związku   z tym finał miały wszystkie wcześniej realizowane projekty: przedstawienie grupy teatralnej Aldente pt. „Innego końca świata nie będzie”, a następnie dyskusja z aktorami na temat tolerancji, nietolerancji i wielokulturowości we współczesnym świecie, dzięki wsparciu Nadleśnictwa Antonin posadzono: Dąb Niepodległości 1918 – 2018 na skwerze przed budynkiem III Liceum Ogólnokształcącego, odbył się festiwal piosenki legionowej oraz Wielki test o historii Polski.

Nad realizacją ogólnoszkolnego projektu czuwali: pan Piotr Szczepaniak, pani Agnieszka Poprawska, pani Renata Pacyna oraz pani Maria Libera.