Festina lente! :)

III LO z pomocą dla Madagaskaru

We współpracy ze Studentami Bez Granic UAM w Poznaniu zakończyła się zbiórka materiałów papieroplastycznych i dydaktycznych dla dzieci ze szkoły i domu dziecka St. Joseph na Madagaskarze. Zebrano długopisy, ołówki, temperówki, kredki, gumki do mazania, kleje, nożyczki, kolorową kredę, kolorowy papier, papier rysunkowy, zeszyty, cyrkle, linijki, ekierki i kątomierze.

Zbiórka materiałów szkolnych dla dzieci z Madagaskaru pokazała jak wielu potrafi zaangażować się w cenne inicjatywy. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję, dziękujemy za złożone dary. Jak zwykle III Liceum Ogólnokształcące w Ostrowie Wielkopolskim nie zawiodło.

Paczka z darami od uczniów i nauczycieli naszej szkoły została odebrana przez przedstawiciela Projektu „Wielkopolska wspiera Madagaskar” i odjechała do Poznania, skąd wyruszy w dalszą podróż na Madagaskar.

W ramach współpracy Koło Naukowe Studentów Bez Granic UAM odwiedzi naszą szkołę jesienią 2018 roku i przeprowadzi warsztaty z zakresu międzykulturowości oraz prelekcję z pobytu na Madagaskarze. Zachęcamy do polubienia strony koła naukowego na facebooku:  https://www.facebook.com/KNEM.Poznan/

Koordynatorem akcji w szkole był pan Przemysław Zimniak, nauczyciel geografii.