Zapraszamy do III LO! :)

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

IV Mistrzostwa Kibiców Sportowych z basketem w tle

Imprezę przeprowadzono w piątek, 21 kwietnia w Zespole Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wlkp. Gościem honorowym zmagań był Adam Kaczmarzyk - koszykarz ostrowskiego zespołu BM Slam Stal.

W tegorocznych mistrzostwach kibiców uczestniczyło 21 uczniów wywodzących się z 8 szkół (III Liceum Ogólnokształcące, Liceum Ogólnokształcące Sióstr Salezjanek, Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU, Zespół Szkół Usługowych). Dla 9 spośród nich był to debiut. Rywalizacja kibiców rozpoczęła się od testu pisemnego. Następnie sześciu najlepszych uczniów walczyło w finale ustnym złożonym. Pytania dotyczyły sportu światowego, polskiego, jak i lokalnego powiatu ostrowskiego.

Identycznie, jak w 2016 r. tuż za podium sklasyfikowano Natalię Banasiak z III LO.

Zdobycze indywidualne z części pisemnej złożyły się na klasyfikację drużynową. Tutaj po raz trzeci z rzędu wyraźnie zwyciężyli gospodarze przed ZSE i III LO. Warto odnotować, że ta ostatnia ekipa rywalizowała w niepełnym dwuosobowym składzie (Natalia Banasiak i Emilia Piaskowska z klasy 3 e.

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie