drzwi otwarte - 2 marca 2018 12.00-18.00

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2017/2018:   "KOCHAĆ  I  WYMAGAĆ"

IV Mistrzostwa Kibiców Sportowych z basketem w tle

Imprezę przeprowadzono w piątek, 21 kwietnia w Zespole Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wlkp. Gościem honorowym zmagań był Adam Kaczmarzyk - koszykarz ostrowskiego zespołu BM Slam Stal.

W tegorocznych mistrzostwach kibiców uczestniczyło 21 uczniów wywodzących się z 8 szkół (III Liceum Ogólnokształcące, Liceum Ogólnokształcące Sióstr Salezjanek, Zespół Szkół Budowlano-Energetycznych, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych CKU w Przygodzicach, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych CKU, Zespół Szkół Usługowych). Dla 9 spośród nich był to debiut. Rywalizacja kibiców rozpoczęła się od testu pisemnego. Następnie sześciu najlepszych uczniów walczyło w finale ustnym złożonym. Pytania dotyczyły sportu światowego, polskiego, jak i lokalnego powiatu ostrowskiego.

Identycznie, jak w 2016 r. tuż za podium sklasyfikowano Natalię Banasiak z III LO.

Zdobycze indywidualne z części pisemnej złożyły się na klasyfikację drużynową. Tutaj po raz trzeci z rzędu wyraźnie zwyciężyli gospodarze przed ZSE i III LO. Warto odnotować, że ta ostatnia ekipa rywalizowała w niepełnym dwuosobowym składzie (Natalia Banasiak i Emilia Piaskowska z klasy 3 e.