Cognosce te ipsum.

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

Iza i Adrian finalistami Konkursu Przyrodniczego

W sobotę 24 marca 2018 r. w Poznaniu odbył się etap wojewódzki Konkursu Przyrodniczego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych „Parki narodowe w Polsce” organizowany przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”. Uczniowie: Izabela Zimniak z kl. 2b oraz Adrian Sitarz z 3e pokonali ponad 50 rywali z Wielkopolski i zostali finalistami etapu wojewódzkiego.

W tym etapie młodzież musiała wykazać się wiedzą dotyczącą położenia parków, historii ich powstania, ukształtowania terenu, osobliwości krajobrazu i przyrody nieożywionej, występujących na terenie parków zbiorowisk roślinnych, gatunków flory i fauny oraz ciekawostek związanych z parkami narodowymi. Uczestnicy w pierwszej części rozwiązywali test pisemny, który wyłonił najlepszych 10 uczniów. Wśród nich znalazło się aż dwoje z naszego liceum. W części drugiej uczniowie brali udział w quizie i odpowiadali na pytania konkursowe przed zgromadzoną publicznością.

Gratulacje dla naszych finalistów, którzy wykazali się ogromną wiedzą oraz poradzili sobie w etapie wojewódzkim, zarówno w części pisemnej, jak i ustnej.

Opiekunem dydaktycznym uczniów jest nauczyciel geografii – pan Przemysław Zimniak.

Galeria zdjęć

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie