21 listopada - Dzień Życzliwości i Pozdrowień :)

Iza i Adrian finalistami Konkursu Przyrodniczego

W sobotę 24 marca 2018 r. w Poznaniu odbył się etap wojewódzki Konkursu Przyrodniczego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych „Parki narodowe w Polsce” organizowany przez Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra”. Uczniowie: Izabela Zimniak z kl. 2b oraz Adrian Sitarz z 3e pokonali ponad 50 rywali z Wielkopolski i zostali finalistami etapu wojewódzkiego.

W tym etapie młodzież musiała wykazać się wiedzą dotyczącą położenia parków, historii ich powstania, ukształtowania terenu, osobliwości krajobrazu i przyrody nieożywionej, występujących na terenie parków zbiorowisk roślinnych, gatunków flory i fauny oraz ciekawostek związanych z parkami narodowymi. Uczestnicy w pierwszej części rozwiązywali test pisemny, który wyłonił najlepszych 10 uczniów. Wśród nich znalazło się aż dwoje z naszego liceum. W części drugiej uczniowie brali udział w quizie i odpowiadali na pytania konkursowe przed zgromadzoną publicznością.

Gratulacje dla naszych finalistów, którzy wykazali się ogromną wiedzą oraz poradzili sobie w etapie wojewódzkim, zarówno w części pisemnej, jak i ustnej.

Opiekunem dydaktycznym uczniów jest nauczyciel geografii – pan Przemysław Zimniak.