III LO - 65 lat tradycji!

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2019/2020:  "WSZCZEPIENI W TĘ SAMĄ GAŁĄŹ, ABY KWITNĄĆ RAZEM"

Jubileusz 65-lecia III LO

„Wszczepieni w  tę samą gałąź, aby kwitnąć razem”

Wielkimi krokami zbliża się Jubileusz Naszej Szkoły. 13 września 2019 roku zaplanowane zostały uroczyste obchody 65-lecia istnienia III LO. Z okazji tego zacnego jubileuszu przede wszystkim wydana zostanie publikacja. Znajdą się w niej między innymi biogramy absolwentów, którzy w ostatnich latach odwiedzili mury naszej szkoły. Gościliśmy ich w ramach realizacji projektu 3 Kroki do kariery. Poza tym w broszurze będzie można także zapoznać się z ważnymi wydarzeniami i krótką historią ostatnich 5 lat naszego liceum. Wrześniowa uroczystość będzie także okazją do uhonorowania kolejnych emerytowanych nauczycieli statuetką i tytułem „Zasłużony Nauczyciel” oraz nadaniu imienia kolejnej pracowni. Całe wydarzenie uświetni koncert przygotowany przez naszą utalentowaną młodzież oraz dopełni wystawa okolicznościowa.

Program uroczystości:

2 września 2019 r.

8.00 - Msza Święta podczas której poświęcony zostanie nowy sztandar III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wielkopolskim Kościół św. Antoniego w Ostrowie Wielkopolskim

13 września 2019 r.

9.00 – Uroczystość nadania sali 17 imienia Danuty Rudnickiej (budynek szkolny)

10.00 – Zwiedzanie wystaw okolicznościowych (budynek szkolny)

11.00 – Koncert Galowy z częścią oficjalną w sali Ostrowskiego Centrum Kultury ul. Wolności 2