Bezpiecznych wakacji! :-)

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2017/2018:   "KOCHAĆ  I  WYMAGAĆ"

III Liceum Ogólnokształcące

Każdy może zostać świętym Mikołajem

Każdy może zostać świętym Mikołajem.  
To jest sprawa prostsza niż się zdaje.
Byle tylko, proszę waszej dorosłości, 
Znaleźć w sercu trochę ciepła i czułości.

 

Podobno święty Mikołaj jest wysoki, gruby i ma długą, białą brodę. Ale nie TEN Mikołaj. TEN Mikołaj ma 34 różne wysokości, objętości i twarze. TEN Mikołaj to uczniowie klasy IC oraz ich wychowawczyni, pani Karolina Szybka-Kmiecik, którzy udowodnili, że Mikołajem może zostać każdy. By poczuć prawdziwe szczęście obdarowywania innych, potrzebna była tylko odrobina chęci i dobre serce.  A tego im nie brakowało. Młodzież zainspirowana przez swoją wychowawczynię postanowiła wykonać jeden z najpiękniejszych gestów, jakie człowiek może uczynić - ofiarować pomoc drugiej osobie. W związku z tym uczniowie zamiast obdarowywać się prezentami, które często są zupełnie nietrafione, zadecydowali o przeznaczeniu zebranej sumy na zakup bonów podarunkowych, żywności oraz kosmetyków dla osób będących w trudnej sytuacji. Do akcji tej przyłączyli się również rodzice.

 Chociaż to zaledwie kropla w morzu potrzeb, to mamy nadzieję, że choć na chwilę zagościł uśmiech na twarzach obdarowywanych i poczuli oni, że mają wsparcie w drugim człowieku. - Mikołaje z IC.

 PS Okazuje się jednak, że Mikołaj ma dużo więcej twarzy, bowiem potrzeba wsparcia drugiej osoby odzywa się także w gorących sercach basałyków z klasy IIId, którzy wraz z wychowawcą, panem Tomaszem Wasielakiem, postanowili przeznaczyć zebrane pieniądze na zakup artykułów domowych, żywności i chemii rodzinom będącym w trudnej sytuacji, bo przecież Każdy może zostać świętym Mikołajem. To jest sprawa prostsza niż się zdaje.

 

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie