Cognosce te ipsum.

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

Każdy może zostać świętym Mikołajem

Każdy może zostać świętym Mikołajem.  
To jest sprawa prostsza niż się zdaje.
Byle tylko, proszę waszej dorosłości, 
Znaleźć w sercu trochę ciepła i czułości.

 

Podobno święty Mikołaj jest wysoki, gruby i ma długą, białą brodę. Ale nie TEN Mikołaj. TEN Mikołaj ma 34 różne wysokości, objętości i twarze. TEN Mikołaj to uczniowie klasy IC oraz ich wychowawczyni, pani Karolina Szybka-Kmiecik, którzy udowodnili, że Mikołajem może zostać każdy. By poczuć prawdziwe szczęście obdarowywania innych, potrzebna była tylko odrobina chęci i dobre serce.  A tego im nie brakowało. Młodzież zainspirowana przez swoją wychowawczynię postanowiła wykonać jeden z najpiękniejszych gestów, jakie człowiek może uczynić - ofiarować pomoc drugiej osobie. W związku z tym uczniowie zamiast obdarowywać się prezentami, które często są zupełnie nietrafione, zadecydowali o przeznaczeniu zebranej sumy na zakup bonów podarunkowych, żywności oraz kosmetyków dla osób będących w trudnej sytuacji. Do akcji tej przyłączyli się również rodzice.

 Chociaż to zaledwie kropla w morzu potrzeb, to mamy nadzieję, że choć na chwilę zagościł uśmiech na twarzach obdarowywanych i poczuli oni, że mają wsparcie w drugim człowieku. - Mikołaje z IC.

 PS Okazuje się jednak, że Mikołaj ma dużo więcej twarzy, bowiem potrzeba wsparcia drugiej osoby odzywa się także w gorących sercach basałyków z klasy IIId, którzy wraz z wychowawcą, panem Tomaszem Wasielakiem, postanowili przeznaczyć zebrane pieniądze na zakup artykułów domowych, żywności i chemii rodzinom będącym w trudnej sytuacji, bo przecież Każdy może zostać świętym Mikołajem. To jest sprawa prostsza niż się zdaje.

 

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie