21 listopada - Dzień Życzliwości i Pozdrowień :)

Kolejne spotkanie z cyklu „III Kroki do Kariery”.

W czwartek 22 marca odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „III Kroki do Kariery”. Tym razem gościliśmy naszego absolwenta pana Jakuba Janeckiego, który poprowadził warsztaty fotograficzne. W zajęciach wzięli udział członkowie Samorządu Uczniowskiego, uczestnicy konkursów fotograficznych oraz zainteresowani nauczyciele.

W pierwszej teoretycznej części uczestnicy dowiedzieli się, jak ustawić manualnie aparat, czyli jak wykonać swój pierwszy krok w prawdziwej fotografii. Odkryli także znaczenie pojęć: migawka, przysłona, czułość ISO oraz Auto Focus. Zaprezentowany został im również zestaw fotograficzny, z jakim każdy może zacząć swoją przygodę z fotografią, przy okazji nie bankrutując :). Uczestnicy dowiedzieli się też, jak ważną funkcję pełni przygotowanie się do reportażu oraz zaplanowanie swojej pracy.

Druga część miała charakter praktyczny. Zadaniem każdego uczestnika było odpowiednie naświetlenie kompozycji dzięki manualnym, świadomie wybranym ustawieniom sprzętu. Uczniowie mieli do dyspozycji dwa flagowe aparaty firmy Canon oraz całą gamę obiektywów, dzięki czemu mogli sami przekonać się , czym różni się obiektyw szerokokątny od teleobiektywu.

Na szczęście, to nie koniec naszych spotkań. Każdy uczestnik ma do wykonania zadanie - musi przygotować reportaż składający się z maksymalnie 10 zdjęć promujących III LO.  Na następnych warsztatach nastąpi omówienie tych prac.

W galerii można zobaczyć efekty pracy uczestników spotkania.