matura tuż-tuż...

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2017/2018:   "KOCHAĆ  I  WYMAGAĆ"

Kolejne webinarium SGH w III LO zaliczone!

Już po raz drugi uczniowie III LO mieli możliwość uczestnictwa w webinarium zorganizowanym przez jedną z najbardziej prestiżowych uczelni w Polsce – Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Oprócz naszej szkoły w spotkaniu uczestniczyły także 3 inne szkoły partnerskie SGH.

Czwartkowe spotkanie pt. "Biznesplan w krótkiej odsłonie, czyli dlaczego warto zacząć od kanwy modelu biznesu" poprowadziła Prorektor SGH ds. współpracy z otoczeniem - prof. dr hab. Hanna Godlewska-Majkowska.

W webinarium zorganizowanym tym razem w auli szkolnej udział wzięły nie tylko dwie klasy akademickie SGH, ale również zainteresowani tematem uczniowie klas pierwszych, dla których spotkanie z panią profesor było o tyle cenne, że przed nimi właśnie tworzenie biznesplanów w ramach zajęć z podstaw przedsiębiorczości. Mamy nadzieję, że dla uczestników spotkania przełoży się to na bardzo dobre i celujące oceny.

Nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli w tej nietypowej konferencji, odpowiadając na pytania zadawane w trakcie wirtualnego spotkania przez panią profesor oraz zadając własne pytania odnośnie prezentowanych przez nią treści. Koniec webinarium został niejako „wymuszony” przez inne licea, mogące poświęcić na to spotkanie wyłącznie jedną godzinę lekcyjną, co wywołało pewien niedosyt wśród młodzieży naszej szkoły, która chętnie posłuchałaby dłużej pani profesor.

Na pewno będzie jeszcze okazja do uczestnictwa w kolejnych odsłonach spotkań ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie – najbliższe odbędzie się jeszcze w kwietniu. Tym razem tematyka powinna znów zainteresować naszych uczniów, gdyż nosi tytuł: "Jak studiować w Polsce? ABC przyszłego studenta".

Zapisy zainteresowanych uczniów na udział w spotkaniu już w nadchodzącym tygodniu. Zapraszają nauczyciel przedsiębiorczości wraz z doradcą zawodowym oraz oczywiście nasza szkoła partnerska – SGH w Warszawie!