Nie ma nic cenniejszego nad niepodległość i wolność…

Kolejni absolwenci III LO inspirują do spełnienia marzeń

W ramach spotkań w cyklu „III Kroki do kariery” tym razem gościliśmy absolwentów klas matematycznych: współwłaściciela formy PRESTIGE MJM pana Janusza Stefańskiego oraz fotografa pana Jakuba Janeckiego.

Obaj panowie mają niezwykle ciekawą pracę, pełną wrażeń i emocji. Firma PRESTIGE organizuje koncerty największych gwiazd światowej sławy. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zadać gościom wiele pytań i usłyszeć na nie ciekawe odpowiedzi. Absolwenci opowiadali o swoich życiowych wyborach, podjętych krokach, żeby znaleźć się w miejscu, w którym aktualnie się znajdują. Poruszany był również temat marzeń. Jak mówili nasi goście, to dzięki nim życie zyskuje sens, to one motywują do działania i odnoszenia sukcesów.
Panowie także przedstawili młodzieży na czym polega ich praca. Mówili, jakie sukcesy udało im się dotychczas osiągnąć. Przy okazji spotkania nasi uczniowie mieli okazję zdobyć cenne
niespodzianki, których otrzymanie doprowadziło do wielu wzruszeń.

Kolejnym punktem programu było ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie „Matematyka jest fajna", w którym mogli wziąć udział wszyscy uczniowie liceum, oraz w Turnieju Szachowym.

Koordynatorkami spotkania były panie: Justyna Janecka oraz Iwona Wendt, nauczycielki matematyki w III LO.