Miłego dnia! :-)

facebook instagram HASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2021/2022: „Dbaj o swoje ciało. To jedyne miejsce, jakie masz do życia.“ Jim Rohn

III Liceum Ogólnokształcące

Kolejny rok szkolny przeszedł do historii...

Podobnie jak przed rokiem uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021 odbyła się w reżimie sanitarnym.

Nie dane nam było wspólnie świętować w szkolnej auli, ale wszyscy uczniowie spotkali się ze swoimi Wychowawcami w salach lekcyjnych. Każdą z klas odwiedziły również Pani Dyrektor Maria Tomalak i Pani Wicedyrektor Iwona Wendt, które pogratulowały Uczniom znakomitych wyników na świadectwach, podziękowały za ciężką pracę, wręczyły prezent od Rady Rodziców i życzyły udanego wakacyjnego odpoczynku.

Słowem, były uśmiechy, była radość i perspektywa dwumiesięcznego odpoczynku połączona z nadzieją, że we wrześniu wrócimy do tradycyjnego szkolnego  funkcjonowania.

 

List  Dyrektora III LO na zakończenie roku szkolnego 2020/2021

 

Za nami kolejny rok pracy szkoły z pandemią koronowirusa w tle. Nałożone obostrzenia sanitarne uniemożliwiły na przestrzeni siedmiu miesięcy pracę szkoły w normalnym trybie stacjonarnym, a i pozostałe trzy miesiące nie pozwoliły na tradycyjne jej funkcjonowanie. 

Rok szkolny 2020/ 2021 był dla nas ogromnym wyzwaniem, z którym z powodzeniem wspólnie się zmierzyliśmy.

Dziękuję nauczycielom za pełne zaangażowanie oraz profesjonalne podejście do nowych wyzwań zawodowych. Dziękuję uczniom za otwartość na nowe sposoby przekazywania wiedzy, a rodzicom za wspieranie swoich dzieci w nauce na odległość. Dziękuję pracownikom administracji i obsługi za rzetelne wykonywanie swojej pracy i utrzymanie ciągłości pracy naszej szkoły.

Słowa wdzięczności kieruję również do Rady Rodziców, która zawsze wspomagała działania dyrekcji i nauczycieli oraz do Samorządu Uczniowskiego, bez którego zaangażowania i pomocy nie moglibyśmy zrealizować wielu przedsięwzięć.

Teraz wspólnie możemy cieszyć się z bardzo dobrych ocen, sukcesów i różnych osiągnięć uczniów naszej szkoły. Wszyscy możemy odczuwać satysfakcję, że także w tych szczególnych warunkach były one możliwe.

Niech upragnione i zasłużone wakacje przyniosą wszystkim potrzebny odpoczynek od codziennych obowiązków i dały energię oraz inspirację do pracy w nowym roku szkolnym 2021/2022.

Życzę wymarzonych, pełnych słońca a przede wszystkim bezpiecznych wakacji!

Maria Tomalak

Dyrektor III LO

Galeria zdjęć

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie