Zapraszamy do III LO! :)

facebookHASŁO  ROKU  SZKOLNEGO  2018/2019:   "UMYSŁY, PODOBNIE JAK SPADOCHRONY, FUNKCJONUJĄ PRAWIDŁOWO, KIEDY SĄ OTWARTE" Thomas Dewar

III Liceum Ogólnokształcące

Kolejny sukces Oli Kasałki

W piątek 19 października 2018 r. w Auli Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej odbył się finał VII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy. Wśród 100 uczniów zakwalifikowanych do udziału w finale awansowało również 5 dziewcząt z naszej szkoły, ze względów zdrowotnych do Białegostoku pojechały jednak nasze 3 reprezentantki.

Finał składał się z dwóch części. Pierwszą z nich stanowił test pisemny, składający się z 30 pytań zamkniętych, który pozwolił wyłonić 20 najlepszych uczniów. Wśród nich znalazła się również uczennica klasy III A (akademickiej SGH) Ola Kasałka. Następnie uczniowie mieli możliwość obejrzenia i wysłuchania koncertu słowno-muzycznego „Młodzi Niepodległej” z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości, ciekawych wystąpień zaproszonych gości np. „Od pomysłu do biznesu”, „Studiuj i bądź aktywny na rynku pracy” oraz bogatej oferty programowej białostockiej uczelni. Po krótkiej przerwie najlepsza dwudziestka przystąpiła do części ustnej. Po ogłoszeniu wyników okazało się, że Ola zajęła ostatecznie 10 miejsce w Polsce i może dopisać białostocki występ do listy swoich konkursowych sukcesów. Wszyscy uczniowie występujący w finale ustnym uzyskali również tytuł laureata Olimpiady oraz otrzymali nagrody rzeczowe. Mają również możliwość przyjęcia na Politechnikę Białostocką poza procesem rekrutacyjnym. 

Opiekunem merytorycznym uczniów startujących w Olimpiadzie Wiedzy o Rynku Pracy był pan Marcin Olejnik, nauczyciel podstaw przedsiębiorczości i ekonomii w praktyce.

c

III Liceum Ogólnokształcące


ul. Wojska Polskiego 17
63-400 Ostrów Wielkopolski


tel. 62 736 24 94
fax. 62 591 95 38
e-mail: sekretariat@3liceum.pl

Sekretariat szkoły czynny:

codziennie w godzinach

7.30-15.30

Wyszukaj w serwisie